יום שלישי, 22 ביוני 2010

מכתב גלוי ליריב אופנהיימר

מכיוון שקצת ריק פה באמצע השבוע, החלטתי לצ'פר אתכם בקטע קצר שפורסם בסוף השבוע במדור "אמצע הדרך" שבמוסף "יומן" של "מקור ראשון".
וכדי להקדים רפואה למכה - תלונות יש להפנות רק אלי. הפעם ישראל פריד נקי מאשמה.לכבוד יריב אופנהיימר,
יקירי, לאחרונה הבנתי שאני וחבריי בימין חבים לך חוב עצום. לך ולמפעלך המבורך.
רק לפני חודשים ספורים המצב נראה מאוד לא טוב עבור אנשי המחנה הלאומי. נתניהו הכריז בנאום בר-אילן שהוא מאמין בפתרון שתי המדינות, אהוד ברק שם את הממשלה בפינה וגרם לה להכריז על הקפאת הבנייה ביו"ש, והגעתו של סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לישראל גרמה לתחושה שהנה עומד להיפתח עוד משא ומתן שייגמר במה שבשמאל אוהבים לכנות "ויתורים כואבים", בעיקר כי להם זה לא ממש כואב.
הכול נראה אבוד, עד שאתה יריב באת והצלת את המצב עם ההדלפה על תוכניות הבנייה ברמת-שלמה. התקשורת ניפחה את הסיפור עד אין קץ, כותרות הענק של הפרשה הובילו לסערה מדינית, הממשל בארה"ב התעצבן, אבו-מאזן מצא תירוץ ושולחן המשא ומתן התהפך עוד בטרם נערך.
יריבוש, אני חייב להתוודות בפניך שלקח לי זמן להבין עד כמה המהלך שלך היה גאוני. נאלצת ליצור ממש יש מאין סכסוך ענק בין נתניהו לאובמה, לצערנו גם עצרת את הבנייה בירושלים בירתנו הנצחית, אבל בזכותך הגענו למצב שבסוף השבוע שעבר אפילו אבו-מאזן הבין ששתי מדינות לא יהיו בטווח הנראה לעין, בטח שלא בעקבות שיחות הקרבה. ואז הבנתי שכמו בשחמט, אתה הקרבת את החייל כדי להציל את המלכה.
זה היה כל כך מתוחכם עד כדי כך שב'ידיעות' וערוץ 2 לא שמו לב איך אתה משתמש בהם כדי לסכל אפשרות להסכם מדיני, וכך במו ידיהם הם שוב פגעו בסיכוי להגיע ליום שלו הם מייחלים – סיקור של פינוי יישובים. אתה היית המשיח והם היו החמור שנשא אותך בלי להבין את מעשיו.
מחמל נפשי, חלק מחבריי ילעגו לי. יגידו שאני סתם נאיבי. שהסיבה שבגללה עשית את מה שעשית היא שלדפוק את הימין, את המתנחלים ואת נתניהו יותר חשוב לך מאשר שיהיה הסכם שלום. אבל אני בתוך לבי יודע – יריב אופנהיימר הוא האיש שדואג בצורה הטובה ביותר לאינטרס של הימין והציבור הלאומי. יריב אופנהיימר הוא האיש שלנו ב'שלום עכשיו'.
בברכת חברים לדרך,
גדעון דוקוב

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה